Klinika Weterynaryjna Rzeszów sulęcin

Czworonóg na studiach

Od jakiegoś czasu coraz to więcej młodych osób decyduje się na kupno czworonoga. Czy jest to dobra decyzja? Prawdopodobnie dużo osób wykrzykujących „pies na studiach! Sfiksowałeś!” twierdzi, że zahacza to o obniżenie zdrowia psychicznego, jednakże posiadacze kudłatych pupili powiadają co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku oraz rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w sytuacji, gdy nie masz jeszcze stałej pracy a także niezmiennego adresu zamieszkania jest dopuszczalne czy może jednak nie?
Wszystko naturalnie zależne jest od osoby. Każdy ma inne przyzwyczajenia, które wynosi z domu. Jedni, przyzwyczajeni do domu z ogródkiem i taty, który każdego dnia wychodzi pobiegać z czworonogiem, mogą doświadczyć szok starając się nieoczekiwanie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a przy tym posiadanie psa w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie tworzyło to najmniejszego problemu.
Pamiętajmy niemniej jednak, że jako studenci mamy ograniczony budżet a przy tym zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtenczas wyśmienitych specjalistów, jednakowoż niezbyt drogich, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów bądź Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny łączą się z jakością – oceńcie indywidualne podejście lekarzy i to jak mocno przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie także o tym, że w domu, w którym żyją tylko i wyłącznie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły dzieci lub wstających wcześnie mam, pies będzie musiał spędzić co najmniej parę godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie zatem odpowiednią rasę a przy tym charakter, który nie pozwoli psu ucierpieć w takiej sytuacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.