Gabloty szkolne koluszki

Czy w szkole niezbędne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy nade wszystko dziesiątki ławek oraz krzeseł, na których spędziliśmy sporo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia pobudzają jednak nostalgię za poprzednimi latami. Jakże bajecznie byłoby być znów młodym. Bez jakichkolwiek trosk a także zmartwień. Czy aby na pewno?
Niejednokrotnie myśląc o przeszłości za bardzo ją koloryzujemy. Staramy się nie pamiętać tego co podłe. Zwróciliście uwagę, że dobre wspomnienia zwykle pewniej i gruntowniej zapadają nam w pamięć, niż te przelotne komplikacje które wtedy mieliśmy? Mimo, że nie musieliśmy niepokoić się płaceniem rachunków czy też kucharzeniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, nieraz trudności z ocenami, szloch, gdy rodzice kazali powracać do mieszkania, a my chcieliśmy pozostać z resztą kumpli na dworze. 
Jednakże co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Zapewne każda szkoła posiada jedno takie miejsce w którym może zebrać się cała jej duma. Wszystkie najlepsze chwile jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są nieomalże w każdej placówce. Są niesamowitym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali a także innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach a przy tym konkursach uzyskali jej absolwenci. Niejednokrotnie gablot jest kilka, czasem jest do tego nawet osobna sala.
Gabloty szkolne służą również nieraz do magazynowania sprzętu, którym szkoła może się pochwalić. Stare narzędzia, takie jak mikroskopy, sekstanty a także inne tego rodzaju zabytkowe wręcz rzeczy również zawsze odnajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.