Gabloty szkolne żukowo

Czy w szkole konieczne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy nade wszystko dziesiątki ławek a przy tym krzeseł, na których spędziliśmy sporo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia stymulują jednakże nostalgię za uprzednimi latami. Jakże kapitalnie byłoby być po raz kolejny młodym. Bez żadnych trosk i zmartwień. Czy aby na pewno?
Nierzadko myśląc o przeszłości zbytnio ją koloryzujemy. Staramy się nie pamiętać tego co złe. Zwróciliście uwagę, że odpowiednie wspomnienia zwykle trwalej i dokładniej zapadają nam w pamięć, aniżeli te przelotne kłopoty które wtedy posiadaliśmy? Mimo, że nie musieliśmy troszczyć się opłacaniem rachunków bądź pichceniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, czasami problemy z ocenami, płacz, kiedy rodzice kazali zawracać do mieszkania, a my chcieliśmy pozostać z resztą kolegów na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Prawdopodobnie każda szkoła ma jedno takie miejsce w którym może zgromadzić się cała jej duma. Wszystkie najlepsze sytuacje jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są nieomalże w każdej placówce. Są niesamowitym wręcz czasami składowiskiem pucharów, medali a także innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach oraz turniejach uzyskali jej absolwenci. Często gablot jest parę, czasem jest do tego nawet oddzielna sala.
Gabloty szkolne służą też czasami do przechowywania sprzętu, którym szkoła może się pochwalić. Stare narzędzia, takie jak mikroskopy, sekstanty a także inne tego rodzaju zabytkowe wręcz przedmioty także zawsze znajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.