Klinika Weterynaryjna Rzeszów brzesko

Pies na studiach

Od jakiegoś okresu czasu co chwila więcej młodych ludzi decyduje się na zakup czworonoga. Czy jest to odpowiednia decyzja? Niezbicie mnóstwo ludzi wykrzykujących „pies na studiach! Sfiksowałeś!” potwierdza, iż zahacza to o ubytek zdrowia psychicznego, jednakże posiadacze włochatych pupili powiadają co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku i rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w sytuacji, gdy nie posiadasz jeszcze stałej roboty a także niezmiennego adresu zamieszkania jest prawdopodobne czy może jednak nie?
Wszystko oczywiście zależy od osoby. Każdy posiada inne przyzwyczajenia, które wynosi z domu. Jedni, przyzwyczajeni do domu z ogródkiem oraz taty, który każdego dnia wychodzi pobiegać z psem, mogą doświadczyć szok starając się nieoczekiwanie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a przy tym posiadanie psa w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie stanowiło to żadnego problemu.
Pamiętajmy jednakże, że jako studenci mamy ograniczony budżet oraz zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtedy dobrych profesjonalistów, ale niezbyt drogich, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów bądź Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny kojarzą się z jakością – oceńcie indywidualne podejście lekarzy i to jak bardzo przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie także o tym, że w domu, w którym mieszkają tylko osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły szkrabów bądź wstających wcześnie mam, piesek będzie musiał spędzić bynajmniej kilka godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie wobec tego właściwą rasę i temperament, który nie pozwoli czworonogowi cierpieć w takiej sytuacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.