Gabloty szkolne mrągowo

Czy w szkole wymagane są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy nade wszystko dziesiątki ławek a przy tym krzeseł, na których spędziliśmy dużo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia stymulują niemniej jednak nostalgię za dawnymi latami. Jak cudownie byłoby być po raz kolejny młodym. Bez żadnych trosk oraz zmartwień. Czy aby na pewno?
Często myśląc o przeszłości zbytnio ją koloryzujemy. Staramy się nie pamiętać tego co złe. Zwróciliście uwagę, że właściwe wspomnienia zwykle trwalej a także gruntowniej zapadają nam w pamięć, niż te przelotne problemy jakie w owym czasie posiadaliśmy? Mimo, że nie musieliśmy martwić się płaceniem rachunków czy pitraszeniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, czasami trudności z ocenami, lament, kiedy rodzice kazali zawracać do domku, a my chcieliśmy zostać z resztą kumpli na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Poniekąd każda szkoła ma jedno takie miejsce w którym może zebrać się cała jej duma. Wszystkie najlepsze chwile jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są niemal w każdej placówce. Są niesłychanym wręcz niekiedy składowiskiem pucharów, medali a także innych statuetek, jakie na przestrzeni lat w wielu olimpiadach a przy tym turniejach dostali jej absolwenci. Nieraz gablot jest kilka, niekiedy jest do tego nawet oddzielna sala.
Gabloty szkolne służą także czasami do gromadzenia sprzętu, którym szkoła może się pochwalić. Stare urządzenia, takie jak mikroskopy, sekstanty a przy tym inne tego typu zabytkowe wręcz rzeczy także zawsze znajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.